Kuidas aidata lapsi ja noori vaimse tervise probleemide korral

Dr Pier Bryden; Dr Peter Szatmari
Tõlkija: Joonas Orav

Kirjeldus

VIIMASE PAARIKÜMNE AASTAGA ON SUUREKS PROBLEEMIKS TÕUSNUD LASTE JA NOORTE VAIMSE TERVISE PROBLEEMIDE TEEMA. AJAS ON MUUTUNUD LAPSED, VANEMAD JA ÕPETAJAD NING KOHANEMINE TEISENENUD MAAILMAS ON VÄLJAKUTSE KÕIGILE, KES LASTEGA TEGELEVAD.

Selles raamatus jagavad tunnustatud ja kogenud Kanada lastepsühhiaatrid oma teadmisi ja kogemusi, mitte ainult maailma ühe juhtiva lastehaigla psühhiaatritena, vaid ka lapsevanematena. Mis meie lastega õieti toimub ja kuidas vaimse tervise ohumärke juba varakult tuvastada ning lapsi aidata, on selle raamatu peamine eesmärk. Raamatus kirjeldatud lugudes tuginevad autorid oma ühistele arstialastele kogemustele ja usaldusväärsetele teadusuuringutele, peegeldades lugupidavat suhtumist nii kriisis olevasse lapsesse kui tema vanematesse. See on abivahend vanematele ning ka neile, kes lastega igapäevaselt töötavad, aitamaks mõista laste vaime tervise probleeme ja seda, kuidas neid varakult ara tunda. Raamatus jagatakse kasulikke, lootust sisendavaid ning lihtsalt mõistetavaid selgitusi ja lahendusi mitmete levinud psüühikahäirete ning raviviiside kohta nagu:

mõnuainete kuritarvitamine
autism
unehäired
söömishäired
psühhoos
trauma
depressioon
ADHD
ärevushäired
suitsiidsed mõtted ja käitumine

See raamat on väga oluline abivahend mitte ainult vanematele, vaid kõigile, kellel on lapsega lähedane suhe, olles justkui värav teadmisteni, mis aitavad mõista ebakindlaid, segadusttekitavaid ja mõnikord hirmuäratavaid probleeme, millega meie lapsed vaimse tervise osas silmitsi seisavad.

Veel
Kirjastaja Pilgrim Group
Ilmumisaasta 2024
Keel Eesti
Kategooria Psühholoogia